technika
dodano: 2015-10-01
Innowacje podane na tacy

Innowacje podane na tacy

Świat idzie ciągle do przodu. To co wczoraj było nowością, już dziś wygląda inaczej i wymaga ulepszenia, modernizacji. Prym wiodą nowinki technologiczne, rozwiązania systemowe na miarę XXI wieku, jednym słowem innowacyjność nabrała większego znaczenia. Środowisko biznesowe coraz bardziej uświadamia sobie, że aby prowadzić działalność, przedsiębiorstwo i prowadzić je do sukcesu – trzeba być na bieżąco z tym co się dzieje w branży oraz z tym jakie ułatwienia oferuje nam rynek. W ten trend wpisują się już trzecie Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO, które odbędą się od 15 do 16 października 2015 roku w Targach Kielce.

Na wiele sposobów można prezentować i promować swoją działalność. Udział w imprezach targowych to niekoniecznie nowy, ale doceniany i coraz częściej wykorzystywany przez firmy sposób. Samych wydarzeń w dotykających pośrednio lub bezpośrednio tematyki związanej z innowacjami, nowymi technologiami w Polsce jest jeszcze niewiele. W ciągu trzech lat INNO-TECH EXPO, organizowany w kieleckim ośrodku wystawienniczo-kongresowym, zyskał miano największych i jednym z bardziej znaczących targów w branży. Stał się miejscem spotkań ośrodków naukowych z firmami komercyjnymi – o na co dzień jest trudne do realizacji. Udział w targach jako wystawcy biorą parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, firmy i instytucje naukowe. Pracując latami w czterech ścianach swoich biur, już w październiku będą miały szansę zaprezentowania swoich osiągnięć.

Rozwój technologiczny dla każdego

Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii są dowodem, że może powstać platforma gdzie producenci, potencjalni klienci i specjaliści branżowi mogą usiąść przy jednym stole, by spróbować znaleźć obszary do współpracy. Ubiegłe edycje pokazały szerokość i różnorodność rynku nowych technologii oraz podkreśliły jego ważną cechę: otwartość. Podczas ubiegłorocznej wystawy można było zapoznać się z oferty firm z Polski i Wielkiej Brytanii. INNO-TECH EXPO 2014 odwiedziło ponad 1000 gości – biznesmenów, wynalazców, inwestorów i młodych naukowców. To tutaj swój sukces odniósł między innymi projekt - Videotłumacz języka migowego on-line prezentowany przez Migam.org oraz firmę Altar.

Spojrzenie na innowacje i nowe technologie w roku 2015

Stałym punktem Targów jest wystawa firm, które chcą pochwalić się swoimi produktami, usługami, pomysłami. W tym roku mamy już zadeklarowanych prawie 40 ośrodków, które przyjadą do Kielc. Wśród nich zobaczymy firmę TechOcean z Warszawy, która zaprezentuje dwie nowości - kamerę podwodną do długoterminowej rejestracji filmów w technice time-lapse oraz podwodnego robota. Kamera pozwala na duga obserwacje obiektów pod wodą, gdzie użytkownik sam może dobierać parametry filmu. Producent zapewnia wykonanie urządzenia w zależności od tego ile czasu pracy kamery potrzebuje klient. Natomiast robot podwodny pomaga w dokładnym obserwowaniu i filmowaniu obiektów, dzięki jego niespotykanej stabilności zarówno w pionie jak i poziomie. Robot jest jednostką klasy mini ROV, niewielkie wymiary pozwalają jednej osobie na jego swobodne przenoszenie. Swoja premierę w Kielcach będzie miało urządzenie Gaia Multitool. Jest to jedna z najbardziej oryginalnych drukarek 3D na świecie, pozwalająca z jednej strony na druk 3D z ceramiki i termoplastów (ABS i PLA), a z drugiej na instalację szeregu wielofunkcyjnych głowic, pozwalających na frezowanie, grawerowanie, cięcie czy rysowanie. Gaia Multitool była wielokrotnie nagradzana, zdobyła m.in. nagrodę Centrum Druku 3d w 2014 roku na najlepszą nową drukarkę 3d w Polsce. Ofert, nowości i ciekawostek czeka jeszcze więcej.

Ekoinnowacje na INNOTECH EXPO 2015

Tegorocznej edycji Targów towarzyszyć będzie oficjalne podpisanie przez przedstawicieli polskich i ukraińskich przedsiębiorstw porozumienia o współpracy na rzecz utworzenia Polonijnego Klastra Ekologicznego w ramach projektu Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód. Aktualnie przygotowywana jest wizyta gospodarcza dla kilkudziesięciu firm z Ukrainy.

Polonijny Klaster Ekologiczny ma być platformą współpracy wzajemnie powiązanych firm, uczelni wyższych, jednostek naukowych oraz instytucji otoczenia biznesu funkcjonujących w sektorze ochrony środowiska lub inwestujących w tym kierunku w Polsce i na Ukrainie. Projekt ma na celu rozwój współpracy gospodarczej z Polską polonijnych przedsiębiorstw i instytucji otoczenia biznesu na Ukrainie.

W trakcie targów odbędzie się również ogólnopolska konferencja „Ekoinnowacje w ochronie środowiska”, podczas której zaprezentowane zostaną propozycje wdrożeń ekoinnowacyjnych w Polsce.


Spotkania, warsztaty, konferencje…

Jak co roku w programie wydarzenia znajduje się wiele merytorycznych spotkań. Dużo będzie można się dowiedzieć o przedsiębiorczości oraz sposobach finansowania, m.in. w trakcie konferencji „Pomoc de minimis dla przedsiębiorców w nowej perspektywie finansowania” oraz „Problematyka podatkowa w zakresie rozliczania finansowanych UE”. Zaprezentowana zostanie także oferta Ośrodka Enterprise Europe Network, Ośrodka Ochrony Własności Intelektualnej w Kielcach czy też oferta punktu kontaktowego Erasmus dla młodych przedsiębiorców. W programie zaplanowano też spotkanie „Politechnika Świętokrzyska dla przemysłu w nowej perspektywie finansowania”.

Wystawa niesie ze sobą realną szansę wypromowania ciekawych projektów, a także jest okazją do konsultacji z najlepszymi specjalistami. Każdy, kto choć trochę interesuje się nowymi technologiami lub planuje zaistnieć w tej branży znajdzie tu odpowiedzi na nurtujące go pytania. III Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO już 15-16 października 2015 r.

 

 

Startupowcu coś dla Ciebie!
INNO-TECH EXPO to coś więcej niż targi! Oferta specjalna dla StartUpów.

Świat innowacji i nowych technologii nie jest jeszcze do końca zbadany i skrywa wiele tajemnic, które mogą zmienić współczesne przyzwyczajenia. O takich nowościach, które mają szasnę zrewolucjonizować świat badań naukowych, informatyki i biznesu będą mówiły dwa wykłady podczas INNO-TECH EXPO 2015.

Quantum computing: the computer od the future? to wykład na temat nowej generacji komputerów opartych na mechanice kwantowej. Mimo, że trwają dopiero badania nad tą technologią, to już trzy firmy wykupiły prawa do tego wynalazku. Okazuje się, że komputery oparte na tej technologii będą duże szybsze niż obecne, a aktualnie funkcjonujące systemy zabezpieczeń są dla nich banalnie proste do złamania. Więcej o „komputerach kwantowych”{ opowiedzą naukowcy Francesco Giacosa, profesor UJK w Kielcach oraz Privat Dozent z Uniwersytetu we Frankfurcie nad Menem.

W laboratorium Instytutu Fizyki UJK uruchomione zostało niedawno  unikalne w skali świata urządzenie badawcze - akcelerator EBIS. I właśnie o tym urządzeniu usłyszymy więcej podczas drugiego wykładu: Akcelerator EBIS - droga do poznania nanoświata. Prelekcję poprowadzi mgr Łukasz Jabłoński z Zakładu Fizyki Atomowej UJK. Akcelerator przeznaczony jest do wytwarzania, a następnie przyspieszania  wysoko zjonizowanych atomów. Dzięki ciekawym własnościom urządzenie stwarza możliwość prowadzenia interdyscyplinarnych badań o charakterze zarówno naukowym jak i aplikacyjnym. Wykład przedstawi bogatą gamę zastosowań akceleratorów typu EBIS w dziedzinach takich jak fizyka chemia, biologia i medycyna oraz przemysł. Rozwiązania, które podsuwa zastosowanie tej technologii pokazuje prawdziwe połączenie pomiędzy nauką i biznesem.

Wykłady są częścią programu Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii, które odbędą się w Targach Kielce od 15 do 16 października.

Zapraszamy!

Drukuj »
Komentarze
Dodany przez: magento | 2015-12-17
też patrzyłam na bridge alfa, szybka ścieżka jakoś do mnie bardzo przemawia :) fakt, ncbr zapowiada się obiecująco, oby się wszystko udało!
Dodany przez: Blazi90 | 2015-12-17
Widzę, że ten NCBR to na prawdę swietna opcja dla osoby szukającej finansowego wpsarcia dla swojego pomysłu. Duża ilość programów do wyboru. Moją uwagę przyciągnął program bridge alfa. Widzę, że czas rozpatrywania wniosku jest bardzo krótki. Sama procedura też nie wygląda skomplikowanie. Wszystko dokładnie opisane. Wreszcie wstąpiła we mnie jakas nadzieja związana z dotacjami.
Dodany przez: magento | 2015-12-14
ja sobie zerkam na tej stronie http://www.ncbir.pl/aktualne-nabory-wnioskow-w-programach-ncbr/ bo są aktualne konkursy zawsze tam wrzucone
Dodany przez: Blazi90 | 2015-12-14
Dobrze wiedzieć. Będę więc regularnie śledził konkursy. Jest jakaś konkretna strona z bieżącymi informacjami na temat konkursów?
Dodany przez: Trojan | 2015-12-13
Jak najbardziej tak. POIR jest dla firm i wspiera technologię, a dla osób indywidualnych i startupów są ogłaszane konkursy które trzeb śledzić i łapać jak tylko kryteria będą Ci odpowiadały :) warto kliknąć ich na fejsie zawsze jakaś świeża informacja wpadnie ;)
Dodany przez: Blazi90 | 2015-12-13
A co mam zrobić jeżeli jestem osobą prywatną z innowacyjnym pomysłem rozwoju jakiejś dziedziny nauki? Przykładowo rozwoju przemysłu i technologii drewna? Jestem po studiach w tym kierunku. NCBR ma jakieś propozycje dla takich osób?
Dodany przez: Trojan | 2015-12-13
@magneto oczywiście że są takie programy. Sprawdź program POIR bo właśnie on jest skierowany dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw ;)
Dodany przez: magento | 2015-12-09
właśnie zaczęłam się zagłębiać w temat ncbr, a orientujesz się może czy są u nich jakieś prodgramy dla mikro przedsiębiorców?
Dodany przez: Trojan | 2015-12-06
@magneto bardzo pomocne może być dla Ciebie narodowe centrum  badań i rozwoju. Na ich stronie znajdziesz dużo informacji o pomocach dla startupów. Jeżeli chodzi o spotkania informacyjne to takowe się odbywają. Nie wiem dokładnie jak to wygląda ale sam bywałem na takich i wiem że dowiedziałem się o nich przez facebooka, może też poszukaj?
Dodany przez: magento | 2015-12-05
osobiście jakoś nigdy nie mogę natrafić na tego typu spotkania, konferencje. sama chcę uruchomić swój projekt, ale jakoś nie mam bladego pojęcia gdzie można się z tym zwrócić, gdzie trochę rozjaśnić sobie umysł jak cały temat ugryźć najrozsądniej? gdzie ubiegać się o jakąś pomoc finansową na start?
Aktualne numery
01/2022
10/2020 - specjalny
Kalendarium
Styczeń
25
W 1983 r. wystrzelono amerykańsko-europejskiego satelitę IRAS, pierwszego przeznaczonego do badań promieniowania podczerwonego.
Warto przeczytać
Nie tylko tabliczka mnożenia, ale i dzielenia może sama wchodzić do głowy! Pomogą w tym zabawne, wpadające w ucho wierszyki, które pozostają w głowach uczniów. Dzięki błyskotliwym skojarzeniom pozwalają łatwo i bez wysiłku nie tylko nauczyć się tabliczki dzielenia w zakresie do 100, ale także zrozumieć, czym jest dzielenie i dlaczego nie musi sprawiać najmniejszych kłopotów.

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

dodano: 2015-10-01
Innowacje podane na tacy

Innowacje podane na tacy

Świat idzie ciągle do przodu. To co wczoraj było nowością, już dziś wygląda inaczej i wymaga ulepszenia, modernizacji. Prym wiodą nowinki technologiczne, rozwiązania systemowe na miarę XXI wieku, jednym słowem innowacyjność nabrała większego znaczenia. Środowisko biznesowe coraz bardziej uświadamia sobie, że aby prowadzić działalność, przedsiębiorstwo i prowadzić je do sukcesu – trzeba być na bieżąco z tym co się dzieje w branży oraz z tym jakie ułatwienia oferuje nam rynek. W ten trend wpisują się już trzecie Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO, które odbędą się od 15 do 16 października 2015 roku w Targach Kielce.

Na wiele sposobów można prezentować i promować swoją działalność. Udział w imprezach targowych to niekoniecznie nowy, ale doceniany i coraz częściej wykorzystywany przez firmy sposób. Samych wydarzeń w dotykających pośrednio lub bezpośrednio tematyki związanej z innowacjami, nowymi technologiami w Polsce jest jeszcze niewiele. W ciągu trzech lat INNO-TECH EXPO, organizowany w kieleckim ośrodku wystawienniczo-kongresowym, zyskał miano największych i jednym z bardziej znaczących targów w branży. Stał się miejscem spotkań ośrodków naukowych z firmami komercyjnymi – o na co dzień jest trudne do realizacji. Udział w targach jako wystawcy biorą parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, firmy i instytucje naukowe. Pracując latami w czterech ścianach swoich biur, już w październiku będą miały szansę zaprezentowania swoich osiągnięć.

Rozwój technologiczny dla każdego

Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii są dowodem, że może powstać platforma gdzie producenci, potencjalni klienci i specjaliści branżowi mogą usiąść przy jednym stole, by spróbować znaleźć obszary do współpracy. Ubiegłe edycje pokazały szerokość i różnorodność rynku nowych technologii oraz podkreśliły jego ważną cechę: otwartość. Podczas ubiegłorocznej wystawy można było zapoznać się z oferty firm z Polski i Wielkiej Brytanii. INNO-TECH EXPO 2014 odwiedziło ponad 1000 gości – biznesmenów, wynalazców, inwestorów i młodych naukowców. To tutaj swój sukces odniósł między innymi projekt - Videotłumacz języka migowego on-line prezentowany przez Migam.org oraz firmę Altar.

Spojrzenie na innowacje i nowe technologie w roku 2015

Stałym punktem Targów jest wystawa firm, które chcą pochwalić się swoimi produktami, usługami, pomysłami. W tym roku mamy już zadeklarowanych prawie 40 ośrodków, które przyjadą do Kielc. Wśród nich zobaczymy firmę TechOcean z Warszawy, która zaprezentuje dwie nowości - kamerę podwodną do długoterminowej rejestracji filmów w technice time-lapse oraz podwodnego robota. Kamera pozwala na duga obserwacje obiektów pod wodą, gdzie użytkownik sam może dobierać parametry filmu. Producent zapewnia wykonanie urządzenia w zależności od tego ile czasu pracy kamery potrzebuje klient. Natomiast robot podwodny pomaga w dokładnym obserwowaniu i filmowaniu obiektów, dzięki jego niespotykanej stabilności zarówno w pionie jak i poziomie. Robot jest jednostką klasy mini ROV, niewielkie wymiary pozwalają jednej osobie na jego swobodne przenoszenie. Swoja premierę w Kielcach będzie miało urządzenie Gaia Multitool. Jest to jedna z najbardziej oryginalnych drukarek 3D na świecie, pozwalająca z jednej strony na druk 3D z ceramiki i termoplastów (ABS i PLA), a z drugiej na instalację szeregu wielofunkcyjnych głowic, pozwalających na frezowanie, grawerowanie, cięcie czy rysowanie. Gaia Multitool była wielokrotnie nagradzana, zdobyła m.in. nagrodę Centrum Druku 3d w 2014 roku na najlepszą nową drukarkę 3d w Polsce. Ofert, nowości i ciekawostek czeka jeszcze więcej.

Ekoinnowacje na INNOTECH EXPO 2015

Tegorocznej edycji Targów towarzyszyć będzie oficjalne podpisanie przez przedstawicieli polskich i ukraińskich przedsiębiorstw porozumienia o współpracy na rzecz utworzenia Polonijnego Klastra Ekologicznego w ramach projektu Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód. Aktualnie przygotowywana jest wizyta gospodarcza dla kilkudziesięciu firm z Ukrainy.

Polonijny Klaster Ekologiczny ma być platformą współpracy wzajemnie powiązanych firm, uczelni wyższych, jednostek naukowych oraz instytucji otoczenia biznesu funkcjonujących w sektorze ochrony środowiska lub inwestujących w tym kierunku w Polsce i na Ukrainie. Projekt ma na celu rozwój współpracy gospodarczej z Polską polonijnych przedsiębiorstw i instytucji otoczenia biznesu na Ukrainie.

W trakcie targów odbędzie się również ogólnopolska konferencja „Ekoinnowacje w ochronie środowiska”, podczas której zaprezentowane zostaną propozycje wdrożeń ekoinnowacyjnych w Polsce.


Spotkania, warsztaty, konferencje…

Jak co roku w programie wydarzenia znajduje się wiele merytorycznych spotkań. Dużo będzie można się dowiedzieć o przedsiębiorczości oraz sposobach finansowania, m.in. w trakcie konferencji „Pomoc de minimis dla przedsiębiorców w nowej perspektywie finansowania” oraz „Problematyka podatkowa w zakresie rozliczania finansowanych UE”. Zaprezentowana zostanie także oferta Ośrodka Enterprise Europe Network, Ośrodka Ochrony Własności Intelektualnej w Kielcach czy też oferta punktu kontaktowego Erasmus dla młodych przedsiębiorców. W programie zaplanowano też spotkanie „Politechnika Świętokrzyska dla przemysłu w nowej perspektywie finansowania”.

Wystawa niesie ze sobą realną szansę wypromowania ciekawych projektów, a także jest okazją do konsultacji z najlepszymi specjalistami. Każdy, kto choć trochę interesuje się nowymi technologiami lub planuje zaistnieć w tej branży znajdzie tu odpowiedzi na nurtujące go pytania. III Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO już 15-16 października 2015 r.

 

 

Startupowcu coś dla Ciebie!
INNO-TECH EXPO to coś więcej niż targi! Oferta specjalna dla StartUpów.

Świat innowacji i nowych technologii nie jest jeszcze do końca zbadany i skrywa wiele tajemnic, które mogą zmienić współczesne przyzwyczajenia. O takich nowościach, które mają szasnę zrewolucjonizować świat badań naukowych, informatyki i biznesu będą mówiły dwa wykłady podczas INNO-TECH EXPO 2015.

Quantum computing: the computer od the future? to wykład na temat nowej generacji komputerów opartych na mechanice kwantowej. Mimo, że trwają dopiero badania nad tą technologią, to już trzy firmy wykupiły prawa do tego wynalazku. Okazuje się, że komputery oparte na tej technologii będą duże szybsze niż obecne, a aktualnie funkcjonujące systemy zabezpieczeń są dla nich banalnie proste do złamania. Więcej o „komputerach kwantowych”{ opowiedzą naukowcy Francesco Giacosa, profesor UJK w Kielcach oraz Privat Dozent z Uniwersytetu we Frankfurcie nad Menem.

W laboratorium Instytutu Fizyki UJK uruchomione zostało niedawno  unikalne w skali świata urządzenie badawcze - akcelerator EBIS. I właśnie o tym urządzeniu usłyszymy więcej podczas drugiego wykładu: Akcelerator EBIS - droga do poznania nanoświata. Prelekcję poprowadzi mgr Łukasz Jabłoński z Zakładu Fizyki Atomowej UJK. Akcelerator przeznaczony jest do wytwarzania, a następnie przyspieszania  wysoko zjonizowanych atomów. Dzięki ciekawym własnościom urządzenie stwarza możliwość prowadzenia interdyscyplinarnych badań o charakterze zarówno naukowym jak i aplikacyjnym. Wykład przedstawi bogatą gamę zastosowań akceleratorów typu EBIS w dziedzinach takich jak fizyka chemia, biologia i medycyna oraz przemysł. Rozwiązania, które podsuwa zastosowanie tej technologii pokazuje prawdziwe połączenie pomiędzy nauką i biznesem.

Wykłady są częścią programu Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii, które odbędą się w Targach Kielce od 15 do 16 października.

Zapraszamy!