Świat Nauki 07/2021
W numerze m.in.:
EPIDEMIOLOGIA Śmiertelnie groźne królestwo 
Grzyby, które rocznie zabijają 1,6 mln osób, wysuwają się na czoło wśród najbardziej śmiercionośnych mikroorganizmów na naszej planecie – a my nie bardzo wiemy, jak je powstrzymać. Maryn McKenna

PLANETOLOGIA Ochronić Ziemię 
Naukowcy właśnie stracili jedno z najlepszych urządzeń do wykrywania potencjalnie niebezpiecznych planetoid. Co będzie dalej? Sarah Scoles

ZMIANY KLIMATU Polarny tygiel 
Ocieplający się klimat odmienia życie położonego skrajnie na północ miasteczka. Gloria Dickie
Grzyby, które rocznie zabijają 1,6 mln osób, wysuwają się na czoło  wśród najbardziej śmiercionośnych mikroorganizmów  na naszej planecie – a my nie bardzo wiemy, jak je powstrzymać.
Naukowcy właśnie stracili jedno z najlepszych urządzeń do wykrywania potencjalnie niebezpiecznych planetoid. Co będzie dalej?
Naukowcy wyhodowali żywy model kości
Aktualne numery
07/2021
10/2020 - specjalny
Kalendarium
Lipiec
31
W 1971 r. podczas misji Apollo 15, David Scott i James Irwin odbyli pierwszy z trzech spacerów po powierzchni Księżyca, wykorzystując po raz pierwszy pojazd kołowy LRV.
Warto przeczytać
Czy wiesz, że Tadeusz Kościuszko wciąż się zakochiwał, nieszczęśliwie lokując swoje uczucia? Do czego posuwała się żona i muza Jana Matejki, by zmusić go do ulegania swoim zadziwiającym zachciankom? Dlaczego w krakowskim klasztorze karmelitanek więziono nieszczęsną Barbarę Ubryk?

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

dodano: